12 LISTOPADA 2017 R. – KONCERT INAUGURACYJNY RZESZÓW JAZZ FESTIWAL 2017

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na koncert inauguracyjny szóstej edycji Rzeszów Jazz Festiwal, który odbędzie się w niedzielę 12 listopada 2017 roku o godzinie 19:00 w Rzeszowskim Domu Kultury filia Biała przy ul. Kardynała Karola Wojtyły 164. Podczas koncertu wystąpi zespół Apostolis Athimos Miniatures – muzyczny projekt jednego z najciekawszych polskich instrumentalistów. Tegoroczny Rzeszów Jazz Festiwal jest realizowany w ramach III Podkarpackiej Jesieni Jazzowej.

Apostolis Anthimos to urodzony w Polsce Grek, będący gitarzystą z powołania oraz perkusistą z zamiłowania. Jest nieodłącznie kojarzony z bluesem (Dżem, Krzak, SBB), ale również z jazzem i rockiem – muzyką fusion. We wczesnych latach siedemdziesiątych grał z Czesławem Niemenem. Współpracował z Tomaszem Stańko – grając na jego albumach na perkusji, jak również grywał z Patem Metheny, Gilem Goldsteinem, Paulem Wertico, Tomaszem Szukalskim, Jimem Beardem.

„Apostolis Anthimos Miniatures” to nowy projekt, w którym bluesowe brzmienie gitary Apostolisa przeplata się z rockowo-jazzowym klimatem jego bębnów. Ten nadzwyczajny kwartet to muzyka doskonała: nastrojowa i wyrafinowana, jednakże z pulsującym groove’m oraz energią. Słowem – Muzyka przez duże „M”. Dla koneserów i nowicjuszy.
Miejsce: Rzeszowski Dom Kultury filia Biała (ul. Kardynała Karola Wojtyły 164)
Ceny biletów: 20 zł
(przedsprzedaż*) / 30 zł (w dniu koncertu)

Punkty przedsprzedaży:

*Przedsprzedaż w Rzeszowskim Domu Kultury filia Biała i filia Staromieście prowadzona do dnia
9 listopada 2017 roku. Przedsprzedaż internetowa prowadzona do dnia 11 listopada 2017 roku.

 

Archiwa