7 – 12 LISTOPADA 2017 R. – X JUBILEUSZOWE MISTRZOSTWA RZESZOWA W SZACHACH

W dniach 7 – 12 listopada 2017 roku w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście rozegrane zostaną X Jubileuszowe Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. Pięciodniowy turniej wyłoni Mistrzów Rzeszowa w kategorii Seniorów, Juniorów i do lat dziesięciu. Mistrzostwa są realizowane pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa, Polskiego Związku Szachowego oraz Podkarpackiego Związku Szachowego.

X Jubileuszowe Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach są organizowane przez Dyrektora Turnieju Romana Wąsika – Sędziego Głównego Turnieju przy współpracy z Rzeszowskim Domem Kultury, Rzeszowskim Klubem Szachowym oraz Przedsiębiorstwem Turystycznym Wagabunda. Głównym celem wydarzenia jest popularyzacja gry w szachy wśród mieszkańców Rzeszowa.

Rozgrywki szachistów potrwają od 7 listopada do 12 listopada 2017 roku i odbędą się w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście, zlokalizowanym w Rzeszowie przy ul. Staromiejskiej 43a. Oficjalna uroczystość otwarcia X Jubileuszowych Mistrzostw Rzeszowa w Szachach nastąpi w środę 8 listopada o godzinie 17:00, natomiast finał i rozstrzygnięcie odbędzie się w niedzielę 12 listopada o godzinie 16:30.

Organizatorzy przyznają puchary zdobywcom trzech pierwszych miejsc w każdej grupie oraz zwycięzcom w kategorii Kobiet i dziewczynek do lat dziesięciu. Turniej, który odbywa się z udziałem uczestników najwyższej grupy jest klasyfikowany do Międzynarodowej Federacji Szachowej – FIDE.

 

Szczegółowe informacje poniżej w regulaminie turnieju.

Regulamin – X Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach

 

Archiwa