ZESPÓŁ TAŃCA BRZUCHA GUSSEL ZDOBYWCĄ OŚMIU NAGRÓD WE LWOWIE

Udział Zespołu Tańca Brzucha GUSSEL z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Pobitno w  Międzynarodowym Festiwalu Tańca Orientalnego „Karavana 2019” we Lwowie zakończył się wielkim sukcesem. Grupa oraz solistki reprezentujące Polskę i miasto Rzeszów zdobyły podczas konkursu tanecznego aż osiem nagród.

Międzynarodowy Festiwal Tańca Orientalnego „Karavana 2019” odbył się w dniach 10 – 12 maja 2019 roku we Lwowie. W przeprowadzonym w ramach wydarzenia konkursie tanecznym wzięło udział ponad 250 uczestników. Rywalizacja toczyła się równocześnie na dwóch scenach, na których odbyło się łącznie ponad 1000 pokazów.

Tancerkom z Zespołu Tańca Brzucha GUSSEL udało się zdobyć aż osiem nagród, w tym dwa złote puchary dla grupy w kategoriach „semi-pro klasyka” i „semi-pro show” oraz sześć medali dla solistek: złoty medal dla Danuty Zakrzewskej w kategorii „semi-pro folk”, złoty medal dla Klaudii Brak w kategorii „amator klasyka”, złoty medal dla Anny Jandy-Pięciak w kategorii „semi-pro show”, srebrny medal dla Danuty Zakrzewskiej w kategorii „semi-pro raqs”, srebrny medal dla Klaudii Brak w kategorii „semi-pro pieśń estradowa” oraz brązowy medal dla Aleksandry Mazurek w kategorii „amator raqs”.

Zespół Tańca Brzucha GUSSEL istnieje od 2013 roku i działa na co dzień w Rzeszowskim Domu Kultury filia Pobitno pod okiem tancerki, instruktora tańca i choreografa – Oksany Kostoń-Vailo. W trakcie swojego krótkiego okresu działalności grupa była zdobywcą licznych nagród i wyróżnień na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

  

Archiwa