RZESZOWSKI DOM KULTURY LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU „ADAMED DLA SENIORA”

Rzeszowski Dom Kultury został jednym z laureatów trzeciej edycji ogólnopolskiego konkursu „Adamed dla Seniora”. Zgłoszony przez instytucję projekt pod nazwą „Aktywny Senior na Wiosnę” zajął drugie miejsce spośród 130 zgłoszonych zadań. Zdobyty grant w wysokości 5 000 zł zostanie przeznaczony na organizację cyklu pięciu warsztatów o tematyce prozdrowotnej na terenie całego miasta.

„Adamed dla Seniora” to program społeczny realizowany przez firmę Adamed, którego głównym celem jest aktywizacja osób starszych. W ramach programu Adamed wspiera Seniorów w systemie ochrony zdrowia – troszczy się o ich kondycję, sprawność fizyczną. Zajmuje się promocją profilaktyki zdrowia, która pozwala odpowiednio wcześniej dostrzegać problemy zdrowotne oraz przełamuje stereotypy związanych z codziennością Seniorów.

Rzeszowski Dom Kultury istnieje od 2010 roku i od początku swojej działalności prowadzi wielozakresowe działania na rzecz Seniorów. W swojej ofercie posiada specjalne zajęcia dla grupy wiekowej 60+, multidyscyplinarne cykle warsztatów i spotkań dla Seniorów oraz cotygodniowe Potańcówki Miejskie dla Seniorów, na które zaprasza Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Wygrana w ogólnopolskim konkursie „Adamed dla Seniora” stanowi wielkie wyróżnienie dla Rzeszowskiego Domu Kultury. Rok 2020, w którym zrealizujemy nasze zwycięskie zadanie pod nazwą „Aktywny Senior na Wiosnę”, będzie rokiem świętowania jubileuszu 10-lecia naszej instytucji. Dołożymy wszelkich starań, aby realizowany projekt okazał się znakomitym zwieńczeniem naszej wieloletniej działalności na rzecz Seniorów, jak również stanowił początek zupełnie nowego rozdziału naszej historii, w którym nie zabraknie kolejnych ciekawych inicjatyw Rzeszowskiego Domu Kultury na rzecz wszystkich mieszkańców powyżej sześćdziesiątego roku życia.

Mariola Cieśla, Dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury

Rzeszowski Dom Kultury przeznaczy zdobyty grant na realizację projektu „Aktywny Senior na Wiosnę”. Zadanie zakłada organizację cyklu pięciu warsztatów o tematyce prozdrowotnej, które odbędą się wiosną w różnych filiach Rzeszowskiego Domu Kultury na terenie całego miasta Rzeszowa. W każdej z placówek odbędą się warsztaty o innym charakterze, a ich zakres będzie obejmował zagadnienia związane z takimi sferami życia, jak profilaktyka zdrowotna, odżywianie, pielęgnacja ciała czy aktywność fizyczna. Finał projektu stanowić będzie specjalna edycja popularnej Potańcówki Miejskiej dla Seniorów w Parku Kultury i Wypoczynku na rzeszowskich Bulwarach.

Więcej o konkursie „Adamed dla Seniora”:
https://adameddlaseniora.pl/konkurs-adamed-dla-seniora-poznalismy-tegorocznych-laureatow/

Na zdjęciu: Mariola Cieśla – Dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury, Robert Wiśniewski – Kierownik ds. Relacji Zewnętrznych firmy Adamed, Marzena Styga-Durak – Zastępca Dyrektora Rzeszowskiego Domu Kultury

Archiwa