PODWÓJNE ZŁOTO DLA TANECZNEJ GRUPY REPREZENTACYJNEJ ARTDANCE

Taneczna Grupa Reprezentacyjna ArtDance z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Staromieście osiągnęła podwójny sukces podczas konkursów tanecznych, które odbyły się w dniu 11 maja 2019 roku. Zespół został zdobywcą I miejsca podczas XII Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych w Pszowie oraz I miejsca podczas Festiwalu Tańca „Rytmy Ulicy” w Brzeszczach.

11 maja 2019 roku okazał się szczęśliwym dniem dla młodych tancerek z Grupy Reprezentacyjnej ArtDance. Zespół wystartował tego dnia w XII Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Tanecznych w Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie, jak również w Festiwalu Tańca „Rytmy Ulicy” w Ośrodku Kultury w Brzeszczach. Tancerki zaprezentowały choreografię zatytułowaną „Śpieszmy się kochać ludzi”, dzięki której wywalczyły podwójne złoto. Nagrodzony układ taneczny zespołu został opracowany przez choreografów grupy – Urszulę Surowiec oraz Annę Guzek.

Grupa Reprezentacyjna ArtDance działa w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście od 2014 roku. Zespół bierze czynny udział w licznych konkursach i przeglądach tanecznych o randze wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Najważniejsze nagrody zespołu to: I miejsce zdobyte w 2015 roku na Europejskim Festiwalu Sztuki „Pižo a Penda” na Słowacji oraz tytuł Mistrza Polski zdobyty w 2018 roku w Krajowych Mistrzostwach IDO Balet, Modern, Production, Mini Production w Wałbrzychu.

   

Archiwa