AMELIA BORKOWSKA Z RZESZOWSKIEGO DOMU KULTURY W FINALE „THE VOICE KIDS”

Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury przeszła z sukcesem etap Bitew oraz Sing Off czwartej edycji „The Voice Kids”, dzięki czemu znalazła się w gronie dziewięciu finalistów. Przed utalentowaną reprezentantką Rzeszowa stoi ostatnie wyzwanie, jakim będzie walka o zwycięstwo w programie. Dwa finałowe odcinki zostaną wyemitowane w dniach 10 kwietnia oraz 17 kwietnia 2021 roku o godzinie 20:00 na antenie TVP2.

W ostatnich odcinkach czwartej edycji programu „The Voice Kids” o awans do finału walczyli członkowie drużyny Tomsona i Barona, wśród których obecna była dwójka reprezentantów z Rzeszowa – 11-letnia Amelia Borkowska i 13-letni Tomasz Nowak. W pierwszej kolejności rywalizowali oni z innymi wokalistami w ramach wokalnych Bitew. Zwycięsko zdołała przejść je Amelia, która awansowała do etapu Sing Off.

Podczas solowego etapu Sing Off zwycięzcy sześciu wokalnych Bitew zaśpiewali na żywo utwory, które wcześniej zapewniły im awans do programu w trakcie „Przesłuchań w Ciemno”. Amelia Borkowska po raz kolejny oczarowała trenerów swoim wykonaniem utworu „What The World Needs Now Is Love” z repertuaru Jackie DeShannon, dzięki czemu zdołała awansować do ścisłego finału programu. Wokalne przygotowanie finalistki to zasługa dwóch nauczycieli śpiewu – Katarzyny Pasierb z Rzeszowskiego Domu Kultury oraz Olgi Boczar ze studia Voice Balance.

Emisja dwóch finałowych odcinków czwartej edycji „The Voice Kids” odbędzie się w dniach 10 kwietnia oraz 17 kwietnia 2021 roku o godzinie 20:00 na antenie TVP2. Podczas nich widzowie będą świadkami zaciętej rywalizacji najlepszych młodych wokalistów z całej Polski o wygraną w programie. Nagrodą główną będzie możliwość wydania własnego singla oraz stypendium w wysokości 50 000 zł na przyszła edukację.

Dodatkowo zarówno Amelia Borkowska, jak i Tomasz Nowak biorą cały czas udział w plebiscycie online na najlepszy głos czwartej edycji „The Voice Kids”. Nagrodą dla zwycięzcy będzie voucher na nagranie singla oraz teledysku, a głosowanie na wokalnych faworytów odbywa się na stronie internetowej www.voicekids.tvp.pl/plebiscyt