1 – 15 LIPCA 2022 – PIĄTKOWA STREFA RELAKSU NA OSIEDLU BUDZIWÓJ

Lato za pasem. Wakacje tuż, tuż. Z tej okazji Rzeszowski Dom Kultury filia Country zaprasza serdecznie na cykl wydarzeń pt. „Piątkowa Strefa Relaksu”. W pierwszej połowie lipca odbędą się trzy interesujące wydarzenia. Wstęp wolny.

Rodzinne warsztaty Ebru. Pokaz Bajki Piaskiem Malowanej „Kopciuszek”

Relaks z kulturą rozpoczniemy już 1 lipca 2022 roku o godz. 18:00. Będą mieli Państwo możliwość skorzystać z niepowtarzalnych Rodzinnych warsztatów Ebru. Jest to wyjątkowa turecka sztuka malarstwa na wodzie. Wspólne tworzenie barwnych i niepowtarzalnych wzorów na tafli wody, które przełożone zostaną na papier. Prawda, że brzmi zachęcająco? Dodatkową atrakcją, która rozpocznie się o godz. 20:30 będzie „Pokaz Bajki Piaskiem Malowanej – „Kopciuszek”. Przedstawienie z pewnością zachwyci małych i dużych. Zachęcamy do wizyty w naszej strefie relaksu przy ul. Herbowej 3 w Rzeszowie gdzie będzie można poczytać książkę, odpocząć na leżakach, pograć w planszówki oraz wypić orzeźwiającą lemoniadę. Wydarzenie dofinansowane w ramach Letniej Akademii Przyjaźni z Funduszami Europejskimi.

Przygoda ze sztuką

W dniu 8 lipca 2022 roku zachęcamy Państwa do relaksu ze sztuką oraz kulturą. „Piątkowa Strefa Relaksu” to nie tylko odpoczynek na świeżym powietrzu. Po raz drugi zachęcimy do wizyty w naszej strefie przy ul. Herbowej 3 w Rzeszowie gdzie po raz kolejny będzie można poczytać książki, odpocząć na leżakach, pograć w planszówki oraz wypić orzeźwiającą lemoniadę. Dodatkową atrakcją będzie strefa sztuki. W jej obrębie przygotowana zostanie ekspozycja martwej natury, a także materiały plastyczne, z których będzie można korzystać w trakcie zmagań rysowniczych. Liczymy na to, że w ten letni wieczór powstanie wiele współczesnych dzieł sztuki. Dla najmłodszych przygotowany zostanie mały „kącik plastyczny”.

Kino Plenerowe

Światła, kamera, akcja! Ostatnia tegoroczna „Piątkowa Strefa Relaksu” odbędzie się 15 lipca 2022 roku. Po raz trzeci zachęcimy do korzystania ze stałych stref znajdujących się na terenie placu przy ul. Herbowej 3. Relaks rozpoczynamy już od godziny 20:00 a o godzinie 21:00, jak nazwa wydarzenia sugeruje, startujemy z „Kinem Plenerowym”. W tym roku w repertuarze będzie nagrodzony wieloma nagrodami film pt. „La La Land”. Zapraszamy na seans wszystkich miłośników kina. Taniec, śpiew, wspaniała gra aktorska… Prawda, że brzmi dobrze? Dołącz do nas oraz naszej Strefy i spędź miło czas na świeżym powietrzu.