OD 16 LIPCA DO 25 SIERPNIA 2021 – WAKACYJNY CYKL SPOTKAŃ DLA KOBIET “SZPILKA NA WAKACJACH”

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na wakacyjny cykl spotkań dla kobiet “Szpilka na wakacjach”, który jest realizowany w ramach letniej akcji miejskiej “Atrakcje na wakacje”. Udział w spotkaniach jest bezpłatny, a liczba miejsc ograniczona. Na spotkania „Szpilka na wakacjach” obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 515 409 232.

 

1. „Prelekcja na temat naturalnych kosmetyków”

16.07.2021 godz. 17:00 (piątek)

Rzeszowski Dom Kultury filia Country – ul. Herbowa 3

Spotkanie dotyczące naturalnych kosmetyków nakierowane na budowanie świadomości dotyczącej ekologicznych i zdrowych rozwiązań dla naszej skóry. Kosmetyki naturalne zyskują coraz większą popularność ze względu na bezpieczny, naturalny skład, dobroczynne właściwości dla naszej skóry wykorzystujące bogactwo przyrody oraz troskę o nasze środowisko. Prelekcja połączona z prezentacją kosmetyków naturalnych.

 

2. „Zdrowe zakupy”

17.07.2021 godz. 10:00 (sobota)

Rzeszowski Dom Kultury filia Staroniwa – ul. Staroniwska 46

Spotkanie poświęcone tematyce zdrowego odżywania i zdrowych zakupów. Uczestniczki podczas spotkania dowiedzą się jak świadomie robić zakupy, jak zdrowe zakupy pomogą w osiągnięciu wymarzonej sylwetki, jak czytać etykiety produktów spożywczych czy chemicznych, jak przygotowywać listę zakupową, jakie chwyty stosują sklepy abyśmy kupowali więcej, promocje w sklepach.

 

3. „Nordic walking”

24.07.2021 godz. 09:30 (sobota)

Rzeszowski Dom Kultury filia Budziwój – ul. Budziwojska 194- osiedle Budziwój

Nordic walking to forma aktywności fizycznej, która polega na szybkim marszu ze specjalnymi kijkami. Ideą spotkania jest promocja aktywnego stylu życia i szeroko pojętego zdrowia wśród mieszkanek Rzeszowa oraz ich integracja. Podczas spotkania uczestniczki poznają techniki marszu nordic walking, podstawowe zasady ruchu oraz wykonywania ćwiczeń. Spacer będzie miał również charakter krajoznawczy – uczestniczki poznają walory przyrodnicze osiedla Budziwój, a finał spaceru będzie miał miejsce w Przylasku. Właśnie tam, na łonie natury, zakończymy spotkanie godziną relaksacji (ćwiczenia rozciągająco-wzmacniające oraz praca z oddechem).

Wymagany własny sprzęt – w przypadku jego braku prosimy o wcześniejszy kontakt.

 

4. „Naturalne kosmetyki”

24.07.2021 godz. 10:00 (sobota)

Rzeszowski Dom Kultury filia Zwięczyca – ul. Beskidzka 6

Warsztaty tworzenia kosmetyków naturalnych. Podczas spotkania uczestniczki wykonają dla siebie peeling cukrowy, antyperspirant, kule do kąpieli. Dowiedzą się w jaki sposób wykorzystywać bogactwo natury w codziennej pielęgnacji. Kosmetyki naturalne zyskują coraz większą popularność ze względu na bezpieczny, naturalny skład, dobroczynne właściwości dla naszej skóry wykorzystujące bogactwo przyrody oraz troskę o nasze środowisko.

 

5. „Makrama”

31.07.2021 godz. 10:00 (sobota)

Rzeszowski Dom Kultury filia Matysówka – ul. Matysowska 99

Podczas warsztatów kreatywnych uczestniczki zaprojektują i wykonają makramową dekorację dla siebie lub dla kogoś bliskiego. Podczas spotkania omówione zostaną etapy pracy takie jak: przygotowanie stanowiska, narzędzia, materiały oraz elementy potrzebne do stworzenia makramowej dekoracji do domu.

 

6. „Joga i medytacja”

07.08.2021 godz. 10:00 (sobota)

Rzeszowski Dom Kultury filia Krynicka – ul. Krynicka 1

Spotkanie treningowe nakierowane na budowanie harmonii ciała, umysłu i oddechu oraz medytacja jako sposób na wyciszenie umysłu, slow life, relaks, pracę z oddechem.

 

7. „Gimnastyka kręgosłupa”

14.08.2021 godz. 10:00 (sobota)

Rzeszowski Dom Kultury filia Przybyszówka – ul. Dębicka 170

Gimnastyka kręgosłupa to trening specjalistyczny. Zajęcia opierają się na ćwiczeniach wzmacniających, rozciągających, oddechowych i relaksacyjnych. Ich istotą jest z jednej strony kształtowanie prawidłowej postawy ciała, z drugiej – profilaktyka przed bólami kręgosłupa, karku, lędźwi czy bioder. Ćwiczenia nie wymagają dobrej sprawności fizycznej czy ruchowej. To świetna forma relaksu dla osób w każdym wieku.

 

8. „Las w słoiku”

25.08.2021 godz. 17:00 (środa)

Rzeszowski Dom Kultury filia Pobitno – ul. Konfederatów Barskich 43a

Warsztaty podczas których uczestniczki stworzą oryginalną dekorację do domu: mini ekosystem zamknięty w szklanym naczyniu, rozwiną swoje zdolności manualne, zgłębią zasady funkcjonowania roślin w przyrodzie oraz dowiedzą się w jaki sposób pielęgnować rośliny domowe.

 

REGULAMIN – ATRAKCJE NA WAKACJE

Archiwa