WYNIKI – X OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY “POD KOLOROWYM PARASOLEM JESIENI” – MARZENIA

10 listopada 2020 r. w Rzeszowskim Domu Kultury filia Przybyszówka odbyło się spotkanie Jury X Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Rzeszowa i Podkarpackiego Kuratora Oświaty.

Do konkursu zostało nadesłanych 1 399 prac z 259 placówek z całej Polski.

Jury dokonało przeglądu i podziału prac na następujące kategorie:

Prace plastyczne:

  • 5 – 6 lat;
  • 7 – 10 lat (klasa  I- III SP);
  • 11 – 13 lat (klasa IV – VI SP);
  • 14 – 15 lat (klasa VII – VIII SP).

Fotografia:

  • 11 – 15 lat.

 

Po wnikliwym oglądzie i analizie prac, Jury konkursu wykluczyło prace niespełniające warunków uczestnictwa w konkursie, zgodnie z pkt. II Regulaminu. Jury postanowiło przyznać  Nagrodę Grand Prix konkursu dla Zuzanny Staroń  (lat 11) z Młodzieżowego Domu Kultury im. Władysława Broniewskiego w Świętochłowicach za pracę „Spacerując w jesiennych obłokach”. Praca ta zostanie wykorzystana do materiałów promocyjnych kolejnej edycji konkursu „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni”.

Lista Zwycięzców poszczególnych kategorii w niżej załączonym protokole:

LISTA ZWYCIĘZCÓW – X OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY – POD KOLOROWYM PARASOLEM JESIENI

 

Skład Jury:

Przewodniczący Jury: Piotr Rędziniak – Dyrektor Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. Uprawia malarstwo, tkaninę unikatową i rysunek. Jest autorem wystaw indywidualnych i zbiorowych o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Laureat nagród w konkursach plastycznych fundowanych przez Rektora Uczelni, Wojewodę Rzeszowskiego, Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Członek Jury: Monika Tohl – W roku 1997 i na przełomie 2003/04 była stypendystką Ministra Kultury i Sztuki. W 2004 ukończyła Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie  na Wydziale Rzeźby w pracowni Jerzego Nowakowskiego – dyplom z wyróżnieniem. Uczestniczyła w wystawach zbiorowych i indywidualnych o charakterze ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Obecnie pracuje jako nauczyciel ceramiki i nauczyciel zawodu w rzeszowskim Zespole Szkół Plastycznych.

Członek Jury: Marcin Pecka ur. w Bieczu w 1985 roku. Przygodę ze sztuką rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. W 2012 r. obronił licencjat ze specjalizacją grafiki warsztatowej w pracowni prof. Marka Olszyńskiego, a następnie w 2015 r. uzyskał tytuł magistra z wyróżnieniem w pracowni rysunku prof. Stanisława Góreckiego i ś.p. prof. Marleny Makiel-Hędrzak na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Pasją artysty są również podróże. Od 2007 r. zwiedził łącznie 35 kraje porozrzucane na różnych kontynentach, zostawiając swoje obrazy m.in. w Australii, na Filipinach, w Malezji, Norwegii, Niemczech, Danii, Kanadzie oraz w Meksyku. Marcin Pecka brał udział w 13 wystawach indywidualnych oraz w 16  wystawach zbiorowych.

Członek Jury: Sławomir Gibała – z wykształcenia ekonomista, z zamiłowania, fotograf. Członek – założyciel Sekcji Fotograficznej PTTK Rzeszów, członek Rzeszowskiego Stowarzyszenia Fotograficznego. Jedna indywidualna wystawa fotograficzna i dziesiątki wystaw zbiorowych, krajowych i zagranicznych. Specjalizuje się w portrecie, fotografii miejskiej, także w technikach tradycyjnych.

 

Po raz trzeci, w ramach internetowego plebiscytu, użytkownicy Facebooka przyznali dodatkową Nagrodę Publiczności. Jej zdobywcą została 8-letnia Zuzanna Misiak ze Studia Art Goya Iwona Duracz-Gil w Chorzelowie. Na pracę młodej artystki pod tytułem “Jesień” oddanych zostało 626 ważnych głosów, natomiast wszystkie poddane głosowaniu dzieła otrzymały łącznie 2 301 polubień.

 

 

Gratulując Laureatom oraz wszystkim Uczestnikom  X edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży  „Pod Kolorowym Parasolem Jesieni” – Marzenia zapraszamy na wystawę online, która dostępna będzie na kanałach Rzeszowskiego Domu Kultury od 27 listopada 2020 r.

 

Nagrody zostaną wysłane pocztą na początku grudnia 2020 r.

 

Grand Prix – Zuzanna Staroń (11 lat) z Młodzieżowego Domu Kultury im. Władysława Broniewskiego w Świętochłowicach

 

 

PATRONAT HONOROWY:

                

SPONSOR:

PATRONAT MEDIALNY:

       
         

 

Archiwa