OD 25 STYCZNIA DO 19 MARCA 2021 – PROJEKT ONLINE – SIEĆ ARTYSTÓW

 

ZOBACZ ARTYSTÓW

 

Rzeszowski Dom Kultury otwiera „Sieć Artystów” – zgłoś się!

Od 25 stycznia do 19 marca 2021 roku Rzeszowski Dom Kultury będzie realizował nową inicjatywę online – „Sieć Artystów”. Projekt ma na celu promocję polskich twórców oraz krzewienie polskiej sztuki współczesnej wśród mieszkańców miasta. Artyści wciąż mogą zgłaszać chęć udziału w tym przedsięwzięciu.

W ramach „Sieci Artystów” Rzeszowski Dom Kultury będzie prezentował dzieła wybranych twórców na swojej stronie internetowej, a także na facebookowym fanpage’u. Łącznie przedstawione zostaną prace ok. 20 osób o zróżnicowanym spojrzeniu na sztukę, dzięki czemu odbiorcy będą mieli styczność z szeroką gamą technik oraz form działalności artystycznej. Dotychczas do udziału w projekcie zaproszono bowiem m.in. malarzy, grafików, fotografów, rzeźbiarzy czy złotników pochodzących z różnych części Polski.

Z uwagi na obostrzenia wprowadzone wskutek pandemii koronawirusa, wystawy, które zazwyczaj można było podziwiać w miejskich instytucjach i galeriach sztuki muszą teraz funkcjonować w przestrzeni wirtualnej, gdzie nabierają nowego znaczenia i jednocześnie zyskują dodatkowy kontekst. „Sieć Artystów” będzie stanowić kolejny dowód na to, że ludzka kreatywność oraz potrzeba tworzenia sztuki i dzielenia się nią z innymi potrafi pokonać wszelkie bariery.

Rzeszowski Dom Kultury przedstawi informacje o poszczególnych twórcach oraz prowadzonej przez nich działalności artystycznej, a także zaprezentuje zdjęcia ich autorskich dzieł sztuki. Dla odbiorców udostępniony zostanie również kontakt do wszystkich artystów, dzięki czemu chętni będą mogli dokonać zakupu wybranych prac.

Osoby zainteresowane udziałem w „Sieci Artystów” wciąż mogą zgłaszać się do Rzeszowskiego Domu Kultury. W tym celu wystarczy przesłać zgłoszenie na adres pawel.serewko@rdk.rzeszow.pl zawierające krótką informację o swojej działalności wraz ze zdjęciami i/lub linkami, pod którymi można zapoznać się z twórczością danego artysty. Rzeszowski Dom Kultury zastrzega, że w sprawie nawiązania współpracy odpowie jedynie na wybrane zgłoszenia. Rodzaj realizowanej działalności artystycznej jest dowolny, a udział w projekcie – bezpłatny.

Archiwa