OD 24 KWIETNIA DO 27 LISTOPADA 2024 – PROJEKT “NATURALNIE SZTUKA 2024”

Teatr NEMNO realizuje kolejną edycję projektu Naturalnie Sztuka! Projekt skupia się na ułatwieniu dostępu do sztuki teatralnej, zapewniając regularne spotkania w wybranych miejscach poza centrum Rzeszowa. Dzieci mają okazję uczestniczyć w wydarzeniach, które oprócz dostarczania im rozrywki, pełnią funkcję edukacyjną rozwijając ich umiejętność krytycznego myślenia i interpretacji sztuki, a także ich zainteresowań kulturalnych i artystycznych.

Po każdym spektaklu zostanie przeprowadzone spotkanie z aktorem, podczas którego opowie o procesie powstawania całego spektaklu, specyfiki teatru, konstrukcji i animacji lalkami teatralnymi, jak również publiczność będzie mogła sama spróbować zaanimować lalką teatralną jak i zadać pytania. W ramach objazdu zostaną przeprowadzone również warsztaty teatralne z zakresu teatru cieni, kukły i pacynki poprowadzone przez malarkę i scenografkę Dagmarę Jemiołę-Hryniewicką i aktora i reżysera Henryka Hryniewickiego (Teatr NEMNO).

Podczas warsztatów uczestnicy zapoznają się z daną techniką, nauczą się podstaw animacji oraz wykonają własną lalkę. Głównymi tematami podejmowanymi na warsztatach będzie natura, jej istota i znaczenie dla człowieka oraz w jaki sposób można ją wyrazić za pomocą teatru i sztuki. 23 kwietnia odbył się pierwszy spektakl w ramach projektu: „Czerwony kapturek” w filii Staromieście Rzeszowskiego Domu Kultury, przed nami jeszcze następujące wydarzenia:

  • 08.05 godz. 10:00 spektakl “Trzy świnki” w Rzeszowskim Domu Kultury filia Budziwój (ul. Budziwojska 194)
  • 24.05 godz. 10:00 – 12:00 warsztaty teatralne z kukły w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Sokoła 13)
  • 10.06 godz. 10:00 spektakl “Misiowe przygody” w Rzeszowskim Domu Kultury filia Matysówka (ul. Matysowska 99)
  • 18.09 godz. 10:00 spektakl “Gburek” w Rzeszowskim Domu Kultury filia Dąbrowskiego (ul. Dąbrowskiego 17)
  • 25.09 godz. 10:00 – 12:00 warsztaty teatralne z pacynki w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie, Filia nr 4 (ul. Ofiar Katynia 14)
  • 09.10 godz. 10:00 spektakl “Smok wawelski” w Domu Kultury Włącznik (ul. Iwonicka 40)
  • 27.11 godz. 10:00 -12:00 warsztaty z teatru cieni w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Sokoła 13)

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Partnerzy projektu: Rzeszowskim Dom Kultury, Dom Kultury WŁĄCZNIK, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna.