MIĘDZYNARODOWY SUKCES AMELII BORKOWSKIEJ Z RZESZOWSKIEGO DOMU KULTURY FILIA WILKOWYJA

Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury filia Wilkowyja została zdobywcą III miejsca podczas XIII Spotkania Mistrzów Muzyki, które odbyło się w dniu 1 czerwca w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie. Konkurs odbył się z okazji Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów – Rosja 2019 w ramach „Edukacji Kulturalnej z Koziołkiem Matołkiem”.

XIII Spotkanie Mistrzów Muzyki w XVII Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów – Rosja 2019 to największe wydarzenie prezentujące kulturę dziecięcą, podczas którego prezentują się najlepsi młodzi wokaliści z całego kraju. Konkurs został zorganizowany w dniu 1 czerwca 2019 roku przez Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie i odbył się pod Honorowym Patronatem Pierwszej Damy Rzeczpospolitej Polskiej Agaty Kornhauser-Dudy.

Jedną z laureatek konkursu została 9-letnia Amelia Borkowska z Rzeszowskiego Domu Kultury, która zdobyła III miejsce w I kategorii wiekowej 7-10 lat. Młoda artystka śpiewa od września 2017 roku i na co dzień uczęszcza na zajęcia wokalne prowadzone w Rzeszowskim Domu Kultury filia Wilkowyja, gdzie doskonali swoje umiejętności pod okiem instruktora Katarzyny Pasierb.

Wokalistka pomimo bardzo młodego wieku może poszczycić się wielkimi sukcesami, takimi jak III miejsce w XV Podkarpackim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na Skrzydłach Muzyki”, I miejsce w XI Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Sanoku czy II miejsce w XI Międzypowiatowym Przeglądzie „Krzesowksie Kolędowanie 2019”.

Archiwa