KOŁO GOSPODYŃ OSIEDLA MATYSÓWKA NOMINOWANE DO TYTUŁU KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH ROKU

Zachęcamy do głosowania na Koło Gospodyń osiedla Matysówka, które otrzymało nominację w plebiscycie Mistrzowie Agro 2023 na Koło Gospodyń Wiejskich Roku! Dzięki głosowaniu Koło Gospodyń ma możliwość przejścia do kolejnych etapów i w konsekwencji otrzymania tytułu oraz nagrody finansowej. Zachęcamy do głosowania na Koło Gospodyń osiedla Matysówka, które swoimi działaniami nie tylko zachowuje w pamięci tradycje, ale także zachęca do aktywizacji mieszkańców Rzeszowa. Dzięki głosowaniu Koło Gospodyń ma możliwość przejścia do kolejnych etapów i w konsekwencji otrzymania tytułu oraz nagrody finansowej.

Głosować można na dwa sposoby:

Koło Gospodyń osiedla Matysówka prężnie działała i swoją aktywnością przykłada się do kultywowania lokalnych tradycji. Większość członków Koła Gospodyń udziela się również w Zespole Śpiewaczym Matysowianie, który ma za sobą nie tylko prezentacje krajowe, ale także wyjazdy  zagraniczne. Wśród już zrealizowanych przez Koło Gospodyń zadań w 2023 pojawiły się: warsztaty z pieczenia baranka wielkanocnego, czy udział w  Polsko-Ukraińskim Jarmarku Tradycji Wielkanocnych i prezentacja lokalnych przysmaków.

Wśród cyklicznych aktywności można wymienić przygotowywanie i poświęcenie Palmy wielkanocnej, przygotowywanie wieńca i kultywowanie tradycji dożynkowych. W tym roku przed kołem jeszcze wiele aktywności skierowanych do mieszkańców, a wśród nich warsztaty z pierwszej pomocy, psychologiczne, kulinarne czy piknik rodzinny. Zadanie te mogą być zrealizowane dzięki zaangażowaniu Koła Gospodyń i mieszkańców osiedla, w konsekwencji otrzymaniu dofinansowania z Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2023.