DO 26 PAŹDZIERNIKA 2020 – ZGŁOSZENIA DO X JUBILEUSZOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO “POD KOLOROWYM PARASOLEM JESIENI”

Rzeszowski Dom Kultury serdecznie zaprasza do udziału w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży ,,Pod Kolorowym Parasolem Jesieni – Marzenia”, który odbywa się pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Na zwycięzców czekają nagrody, a konkursowe prace przyjmowane są do dnia 26 października 2020 roku.

Tegoroczną, jubileuszową edycję konkursu dedykujemy tym wszystkim, którzy chcieliby opowiedzieć nam o swoich refleksjach i spostrzeżeniach minionego czasu 2020 r. To wyjątkowe spotkanie plastyczne. Nikt z nas nie przeżył podobnego okresu izolacji i nie spodziewał się niewidzialnego „gościa”, który uwięzi w domach tęsknoty i marzenia przedszkolaków, uczniów, rodziców i dziadków.

Z pewnością jesień również przyniesie niespodzianki. Pewnie tegoroczny październik będzie tradycyjnie malował lasy i parki czerwienią, ugrem i żółcią, a listopadowe pola i łąki okryje srebrzystym woalem przymrozków. Ale czy babie lato poniesie Wasze marzenia w bezpieczne, znane i radosne okolice pełne znajomych miejsc? Nasz umysł zna nieograniczone możliwości tworzenia. Skorzystajcie z języka sztuki i powiedzcie o tym, co podpowiada Wam wyobraźnia. Dokumentujcie Wasze pomysły i marzenia. Użyjcie pędzla, ołówka albo aparatu fotograficznego. Malujcie, rysujcie i twórzcie komiksy albo fotograficzne kolaże, a potem wyślijcie je do Rzeszowskiego Domu Kultury. Tegoroczna czasza kolorowego parasola jest duża i pomieści wiele wspaniałych opowieści plastycznych. Mamy nadzieję, iż tegoroczne potyczki plastyczne będą niezwykle ciekawe.

Konkurs odbywa się w następujących kategoriach wiekowych:

  1. Prace plastyczne:
  • 5 – 6 lat;
  • 7 – 10 lat; (klasa I – III SP)
  • 11 – 13 lat; (klasa IV – VI SP)
  • 14 – 15 lat. (klasa VII – VIII SP)
  1. Fotografia:
  • 11 – 15 lat.

Termin składania prac konkursowych: 26 października (poniedziałek) 2020 r.  (liczy się data wpływu pracy do placówki).

Prace można przesłać indywidualnie bądź z placówki kierującej (w tym przypadku liczba prac wynosi maksymalnie 20).

Prace należy składać:

  • listownie: na adres: Rzeszowski Domu Kultury filia PRZYBYSZÓWKA,
    Dębicka 170, 35 – 503 Rzeszów

W wyjątkowych przypadkach, po wcześniejszym kontakcie telefonicznym, istnieje możliwość złożenia prac osobiście pod w/w adresem (kontakt telefoniczny: 505 056 993, 509 262 569).

Prace, które dotrą po 26 października 2020 r., nie będą brane pod uwagę.

Jury konkursu przyzna nagrody w każdej kategorii wiekowej oraz nagrodę Grand Prix konkursu. Lista Laureatów zostanie opublikowana do 13 listopada 2020 r. na stronie internetowej Rzeszowskiego Domu Kultury: www.rdk.rzeszow.pl.

Dodatkowo w okresie 16 – 19 listopada br. (do godziny 12:00) na portalu społecznościowym Facebook Rzeszowskiego Domu Kultury, trwać będzie „Internetowy Plebiscyt – Nagroda Publiczności”, w ramach którego Internauci przyznają swoją nagrodę wśród prac Laureatów konkursu.

Tegoroczna wystawa pokonkursowa zostanie zaprezentowana wyłącznie w formie wirtualnej w dniu 27 listopada 2020 roku, z uwagi na panujący obecnie reżim sanitarny. Zwycięzcy otrzymają nagrody drogą pocztową.

 

Szczegóły, metryczki oraz Regulamin poniżej

Kontakt w sprawie konkursu:

Rzeszowski Dom Kultury filia Przybyszówka

35 – 503 Rzeszów, ul. Dębicka 170

Tel. 505 056 993, 509 262 569

www.rdk.rzeszow.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału.

 

REGULAMIN – KONKURS PLASTYCZNY – POD KOLOROWYM PARASOLEM JESIENI

REGULAMIN – PLEBISCYT INTERNETOWY – POD KOLOROWYM PARASOLEM JESIENI

KARTA ZGŁOSZENIA I METRYKA – POD KOLOROWYM PARASOLEM JESIENI

 

PATRONAT HONOROWY:

                

 

SPONSOR:

 

PATRONAT MEDIALNY: