29 WRZEŚNIA 2023 – „POEZJOWISKO – WRZOSOWISKO” WRAZ Z FINISAŻEM WYSTAWY FOTOGRAFII SENIORÓW „W OBIEKTYWIE – NATURALNIE”

Rzeszowski Dom Kultury filia Pobitno zaprasza na spotkanie literacko – artystyczne pod nazwą „Poezjowisko – Wrzosowisko”. „Poezjowisko”, czyli „zbiorowisko” poetów, osób twórczych, które pragną podzielić się z publicznością swoimi dokonaniami.

29 września 2023 roku, w piątkowe popołudnie o godzinie 17:00 zainicjujemy w Rzeszowskim Domu Kultury filia Pobitno tegoroczną edycję ogólnopolskiej akcji „Weekend seniora z kulturą”. Spotkanie stanowić będzie okazję do zagłębiania się w nastrój liryki jesiennej oraz mamy nadzieję, że skłoni uczestników do niecodziennych, poetyckich refleksji. Do spotkania z poezją zapraszamy najserdeczniej wszystkich twórców, którzy chcieliby podzielić się z nami swoją poezją, szczególnie tych w wieku dojrzałym – senioralnym.

Wieczór uświetnią nie tylko utwory poetyckie naszych gości, ale również finisaż wystawy fotografii seniorów: Bożeny Kwasnowskiej-Krok oraz Zdzisława Dziedzica (członka Rzeszowskiego Towarzystwa Fotograficznego) pod hasłem „W obiektywie – naturalnie”.

Wydarzenie jest realizowane w ramach „Weekendu seniora z kulturą” – akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, której celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju, w tym Rzeszowski Dom Kultury.