29 LISTOPADA 2020 – XIII PODKARPACKI PRZEGLĄD KAPEL LUDOWYCH I ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH „DO KORZENI”

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na XIII Podkarpacki Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych „Do Korzeni”. Ze względu na trwającą sytuację epidemiczną, wydarzenie po raz pierwszy zagości w Internecie i zrealizowane zostanie w całości w formie online.

„Do Korzeni” to Podkarpacki Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych, który organizowany jest w Rzeszowie nieprzerwanie od 2008 roku. Cykliczne przedsięwzięcie jest nie tylko okazją do prezentacji oraz promocji wykonawców folklorystycznych z całego Podkarpacia, ale przede wszystkim sposobnością do ukazania bogactwa regionalnej sztuki ludowej oraz związanych z nią tradycji.

Spośród zgłoszonych grup folklorystycznych, Jury wyłoni zwycięzcę przeglądu. Ocenie Jurorów podlegać będzie dobór repertuaru, opracowanie muzyczne, autentyzm muzyki ludowej oraz ogólny wyraz i walory artystyczne występu. Dodatkowo, w ramach plebiscytu internetowego na Facebooku, wybrany zostanie zdobywca „Nagrody Publiczności”. Finał Przeglądu odbędzie się w niedzielę 29 listopada 2020 roku o godz. 16:00 na profilu Facebook Rzeszowskiego Domu Kultury, w formie transmisji online z ogłoszeniem wyników.

 

REGULAMIN – DO KORZENI 2020

UCZESTNICY PRZEGLĄDU

INTERNETOWY PLEBISCYT

 

PATRONAT MEDIALNY:

       

  

 

Archiwa