29 LISTOPADA 2020 – XIII PODKARPACKI PRZEGLĄD KAPEL LUDOWYCH I ZESPOŁÓW ŚPIEWACZYCH “DO KORZENI”

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza na XIII Podkarpacki Przegląd Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych „Do Korzeni”, który jest realizowany pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Rzeszowa. Ze względu na trwającą sytuację epidemiczną, wydarzenie po raz pierwszy zagościło w Internecie. Finał Przeglądu w formie transmisji online z występami uczestników oraz ogłoszeniem wyników odbędzie się w niedzielę 29 listopada 2020 roku o godzinie 16:00 na profilu Facebook Rzeszowskiego Domu Kultury.

W tegorocznej edycji Podkarpackiego Przeglądu Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych „Do Korzeni” bierze udział osiem grup folklorystycznych, które walczą o Nagrodę Główną oraz Nagrodę Publiczności. Są to zespoły:

  • Kapela Ludowa Duklanie z Ośrodka Kultury w Dukli
  • Kapela Gminnego Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Świlczy z siedzibą w Trzcianie
  • Kapela Ludowa Iskierczanie z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie
  • Kapela Ludowa Kurasie z Lubziny
  • Kapela Ludowa Markowianie z Centrum Kultury Gminy Markowa
  • Kapela Ludowa Młode Kurasie z Lubziny
  • Kapela Piasty z Gminnego Ośrodka Kultury w Miejscu Piastowym
  • Kapela Ludowa Zalasowianie z Ośrodka Kultury w Ryglicach filia w Zalasowej

Zdobywcę tegorocznej Nagrody Głównej wyłoni profesjonalne Jury Przeglądu w składzie: Sławomir Gołąb (przewodniczący Jury, chórmistrz grup baletowych i wokalnych Zespołu Pieśni i Tańca „Resovia Saltans”), Barbara Kotwasińska (członek Jury, muzyk, znawca kultury ludowej) oraz Jakub Zastawny (członek Jury, cymbalista i lider międzypokoleniowej Kapeli Zastawnych
z Brzostku). Dodatkowa Nagroda Publiczności powędruje do zespołu, który otrzyma najwięcej głosów w internetowym plebiscycie, prowadzonym na Facebooku do dnia 27 listopada 2020 roku (do godziny 12:00).

Rzeszowski Dom Kultury zaprasza do wspólnego oglądania Finału Przeglądu, który odbędzie w niedzielę 29 listopada 2020 roku o godzinie 16:00 na profilu www.facebook.com/RDK.Rzeszow. W ramach przygotowanej transmisji online, widzowie będą mieli okazję zobaczyć nagrania video z występami wszystkich zgłoszonych zespołów oraz oficjalne ogłoszenie wyników.

 

REGULAMIN – DO KORZENI 2020

ZWYCIĘZCY

GŁÓWNA NAGRODA JURY

W dniu 26 listopada 2020 roku odbyło się posiedzenie Jury w składzie: Sławomir Gołąb – przewodniczący Jury, Barbara Kotwasińska – członek Jury oraz Jakub Zastawny – członek Jury. Po wysłuchaniu ośmiu zgłoszonych wykonawców, Jury postanowiło przyznać tytuł zwycięzcy Kapeli Ludowej Kurasie z Lubziny.
PROTOKÓŁ Z POSIEDZENIA JURY – DO KORZENI 2020

NAGRODA PUBLICZNOŚCI

W dniu 27 listopada 2020 roku rozstrzygnęliśmy internetowy plebiscyt XIII Podkarpackiego Przeglądu Kapel Ludowych i Zespołów Śpiewaczych “Do Korzeni”, w którym oddanych zostało łącznie 2066 głosów. Zdobywcą tegorocznej Nagrody Publiczności została Kapela Ludowa Iskierczanie z Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dębicy-Latoszynie, na którą oddanych zostało 735 ważnych głosów.

TRANSMISJA ONLINE

UCZESTNICY PRZEGLĄDU

PATRONAT HONOROWY

 

PATRONAT MEDIALNY