28 MAJA 2023 – KONCERT ORKIESTRY DĘTEJ Z KRACZKOWEJ “QUEEN TRIBUTE”

Rzeszowski Dom Kultury serdecznie zaprasza na Queen Tribute – wyjątkowy koncert największych przebojów legendarnej, brytyjskiej grupy w wykonaniu Orkiestry Dętej z Kraczkowej oraz wspaniałego wokalisty – Mateusza Pleśniaka, który wcieli się w rolę Freddiego Mercury’ego. Koncert odbędzie się w niedzielę 28 maja 2023 roku o godzinie 19:00 na terenie placu zabaw przy ulicy Nowosądeckiej / Błogosławionej Karoliny w Rzeszowie. Wstęp wolny!

Orkiestra rozpoczęła swoją działalność w 2001 roku jako Młodzieżowa Orkiestra Dęta Centrum Kultury Gminy Łańcut. W tym czasie zespół koncertował w kraju i za granicą: m.in. we Włoszech i na Ukrainie. Od 2022 roku Orkiestra wstąpiła w struktury OSP wznawiając tym samym funkcjonowanie działającej przed laty Strażackiej Orkiestry Dętej z Kraczkowej. Obecnie w skład zespołu wchodzą mieszkańcy Kraczkowej oraz zaprzyjaźnieni muzycy z sąsiadujących miejscowości. W swoim repertuarze zespół ma utwory klasyczne, kościelne, jak i głęboko pojętą muzykę rozrywkową. W ubiegłym roku Orkiestra brała udział w wielu muzycznych wydarzeniach: m.in. w XXII Paradzie Orkiestr Dętych w Tyczynie, gdzie zajęła II miejsce oraz w I Podkarpackim Festiwalu Orkiestr Dętych w Rzeszowie, w którym również uplasowała się na II miejscu.

Koncert Queen Tribute w wykonaniu Orkiestry Dętej z Kraczkowej to muzyczna uczta dla serca i ducha! Bądźcie tam razem z nami! Do zobaczenia!

Wydarzenie jest finansowane ze środków Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 r. w ramach zadania “Spotkania muzyczno-artystyczne na Osiedlu Kotuli”.