28 MAJA 2023 – 17. OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL WEGE

Już 22 maja w wielu miastach w Polsce startuje XVII Ogólnopolski Tydzień Wege. To największa impreza w Polsce promująca dietę wegańką. W Rzeszowie w ramach Tygodnia Wege zapraszamy na event do Pubu Spółdzielczego Rzeszów. Organizatorzy przygotowali mnóstwo niespodzianek i atrakcji.

Powita Was Zespół Pieśni i Tańca Karpaty. Daria Wojnar poprowadzi Jogę dla początkujących. Pysia Zającówna przygotuje na najmłodszych uczestników zabawy pełne niespodzianek. Barbara Mikulska-Wasil opowie Wam o wpływie diety na nasze samopoczucie. W konkursie z nagrodami czeka Was wiele niespodzianek, m.in. bon na pyszne ciacho wegańskie od VeganoManiak Pracownia ciast i tortów. Na zakończenie mocny akcent Rock’n’Fitness i Karolina Majdan-Solecka. W trakcie spotkania możecie podziwiać piękne warkoczyki w wykonaniu Dredy Dredloki Rzeszów. Kącik plastyczny dla najmłodszych i pyszny wegański poczęstunek od Zielona Baza!

Smaczne wegańskie nowości można kupić ze zniżką w Pubie Spółdzielczym Rzeszów.

Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Rzeszowski Dom Kultury.

Fundacja Viva! Akcja Dla Zwierząt od 20 lat walczy o poprawę losu zwierząt w Polsce. W ramach fundacji działa 16 grup lokalnych. Nasza grupa Viva-Rzeszów powstała 6 lat temu. Zorganizowaliśmy wiele pikiet pod cyrkami, zbieraliśmy podpisy pod petycją, aby prezydent zakazał wynajmowania terenów miejskich cyrkom wykorzystującym zwierzęta. Dzięki naszym protestom, od paru lat cyrki nie goszczą w naszym mieście. Włączamy się w ogólnopolskie akcje, na przykład „Stop transportowi żywych zwierząt” , „Dzień bez futra”. Organizujemy pikiety, pokazy filmów, spotkania promujące weganizm.