27 CZERWCA 2021 – WARSZTATY “SMYK ARENA” W RAMACH EUROPEJSKIEGO STADIONU KULTURY

„Smyk Arena” stanowi nieodłączny element Festiwalu Wschód Kultury – Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie i jest skierowana do najmłodszych uczestników wydarzenia. W ramach tej imprezy zrealizowane zostaną warsztaty o charakterze plastycznym i kreatywnym prowadzone przez animatorów oraz instruktorów Rzeszowskiego Domu Kultury. Podczas tegorocznej edycji „Smyk Areny” zaplanowano zajęcia z tworzenia kolorowych lampionów ozdobionych rozmaitymi wzorami, wiszących albumów ściennych ze zdjęciami oraz własnych mini-ogrodków z sadzonkami. Różnorodność przewidzianych atrakcji sprawia, że w trakcie „Smyk Areny” każdy maluch z pewnością znajdzie coś dla siebie.

GDZIE: Klub Festiwalowy,  Rzeszowskie Bulwary
KIEDY: 27 czerwca 2021 r., godz. 13.00-17.00

godz. 13.00-15.00
Bajeczny lampion – wystarczy dobry pomysł, kolorowy papier, nożyczki, klej i trochę cierpliwości, aby własnoręcznie wykonać piękny świecznik. Słoik, prosta szklanka, kolorowe liście, sznurki czy koraliki mogą posłużyć do wykonania niepowtarzalnych lampionów, które – postawione np. na parapecie – nadadzą wyjątkowy klimat długim, jesiennym i zimowym wieczorom, a w letnie noce uroczo oświetlą i ozdobią nasz ogród lub balkon.

godz. 14.00-16.00
Wiszący album – prosty i efektywny sposób na przyozdobienie pustej ściany w naszym pokoju. Wystarczy kilka prostych materiałów, aby stworzyć niepowtarzalną kompozycję ze zdjęć przedstawiających najważniejsze dla Was osoby, chwile czy miejsca. Dzięki temu jednym spojrzeniem będzie można wrócić do przyjemnych wspomnień. Dodatkowo, podczas tych warsztatów dzieci nauczą się tworzyć chwosty z muliny.

godz. 15.00-17.00
Mały ogrodnik – dzieci będą miały okazję sprawdzić się w roli małych ogrodników i zasadzić roślinkę, którą później zabiorą ze sobą do domu, aby móc dalej dbać o nią i pielęgnować ją. Uczestnicy tych zajęć przekonają się, że praca w ogródku może być ciekawa i wciągająca, a opiekowanie się roślinami, oprócz tego, że przynosi korzyści dla naszego zdrowia, jest również świetną zabawą dającą wiele satysfakcji. Warto podkreślić, że dzieci samodzielnie ozdobią również doniczkę, w której zasadzą rośliny.

REGULAMIN – SMYK ARENA 2021

KARTA UCZESTNIKA – SMYK ARENA 2021

KLAUZULA RODO – SMYK ARENA 2021

Archiwa