12 PAŹDZIERNIKA 2019 – BAL KOTYLIONOWY

Brak wolnych miejsc. Zapisy na listę rezerwową. Tel. 510 355 747.

 

Do Słociny zjechali się zacni goście. Nie brakuje też młodzieży dla której bale kotylionowe to niezwykłe wydarzenie. W końcu nauka savoir-vivre`u na coś się przyda! Klika osób ze słocińskiego Koła Młodzieży dostało specjalne zadanie pilnowania porządku. Jedno jest pewne: gdy tylko ktoś z gości nadmiernie się upił, został wyproszony. Pani Helena zawsze była w tym względzie bardzo stanowcza…  

 Szajerówna wita wszystkich, następnie w pierwszej parze rozpoczyna bal od poloneza. Towarzyskie rozmowy i zabawy trwają w najlepsze, gdy przychodzi czas na wręczanie kotylionów. Panienki jeszcze w domu z pomocą matek i sióstr wykonywały ich nawet po trzy sztuki. Powstawały trzy rozety i wstążki sięgające nawet do kostek, a wśród nich ta jedna, najważniejsza – zwana prowadzącą – która określa uczucia względem obdarowywanego kawalera.  Jeśli jest czerwona, oznacza to, że chłopak ma wielkie szanse na zdobycie serca dziewczyny, która wręczyła mu kotylion. Ale oto: czas na walca! Dobra orkiestra, bufet i kotyliony… Dom Koła Młodzieży w Słocinie tętni życiem! Niech żyje bal!

W sobotę, 12 października 2019 roku, w godz. od 19:00 do 24:00, w sali widowiskowej Rzeszowskiego Domu Kultury filia Słocina tradycja spotka się z nowoczesnością. Powróci klimat słynnych w okresie międzywojennym balów kotylionowych. W ten wyjątkowy wieczór strój dla pań obowiązywać będzie wieczorowy, dla panów wizytowy. Bal poprowadzi wodzirej – Przemek Hubert.

W programie:
– pokaz walca
– kurs nauki walca
– zabawa taneczna
– prezentacja zwyczaju obdarowywania kawalerów przez panny kotylionami
– wspólne odtańczenie walca na koniec balu
– drobny poczęstunek

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Dama z kotylionem”, jest ono jednocześnie oficjalnym jego finałem.

UWAGA! Ilość miejsc ograniczona. Wstęp wyłącznie na podstawie bezpłatnych zaproszeń, które można odebrać w Rzeszowskim Domu Kultury filia Słocina w dniach 22, 23, 24 września 2019 r. w godz. 17:00-18:00. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 zaproszenia.

Więcej informacji pod numerem tel. 510 355 747

Projekt „Dama z kotylionem” realizowany jest przez Rzeszowski Dom Kultury w ramach programu Pionierzy Polskiej Niepodległości prowadzonego przez Instytut Pileckiego. Zadanie jest finansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

               

 

PATRONAT MEDIALNY:

            

     

 

Archiwa